Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside
Nærtur
Fottur

Turlag og -grupper i Aust-Agder Turistforening

I Aust-Agder Turistforening har vi flere lokallag og turgrupper med tilbud som passer for alle.

Lokallag

 

Fyresdal Turlag

Havrefjell Turlag 

Tvedestrand og Vegårshei Turlag

Grimstad Padleklubb

Turlag

 

Barnas Turlag er for barn fra 0-12 år. Vi arrangerer turer tilrettelagt for barnefamilier. I Arendal og Grimstad er det også tilbud om Turboklubb.

Fjellsportgruppa har turer for deg som søker et litt mer utfordrende friluftsliv i lag med flere turvenner i alle aldre.

Turgruppa har både krevende og mindre krevende turer, for både unge og gamle, dags-, helge- og ukesturer.

Nærturer/Turer På Dagtid arrangerer lokale turer på dagtid, og er også en del av "Aktiv i 100".

Trillegruppa i AAT er for de som er hjemme med små barn på dagtid. Turene er enten med vogn, bæresele eller bæremeis. 

DNT Ung er Norges største friluftsorganisasjon for ungdom, med over 48.000 medlemmer i alderen 13-25 år. Dette er et fellesskap for enhver smak og ferdighetsnivå. 

Inkluderende Friluftsliv handler om å introdusere helt nye mennesker for friluftslivet og for våre aktiviteter og muligheter.

Friluftstrimmen starter opp høsten 2026 og vil være et ukentlig tilbud.

logo samarbeidspartnere

 

 

Se også

Bli frivillig
Landsmøtet i Trondheim 2023.
Bli frivillig
Bli medlem
Bli medlem