Onsdagstur til fots 7. januar
På grunn av lite snø og derfor ingen skiløyper i Furnesåsen, valgte vi å gå tur på beina. Været var fint med delvis fin januarsol. 4 deltakere gikk fra Vikerstranda til Fiskerhytta mens 13 gikk fra parkeringa nedenfor Rasmussen og til Fiskerhytta. Alle gikk inn og kjøpte kaffe og vaffel -nam, nam. Praten gikk livlig og høyt. Så det var nesten vanskelig å høre hva naboen fortalte. En av sangene til Hans P sang vi til slutt. Det ble alt i alt en hyggelig sammenkomst.
Skrevet av: Hans Martin Nissen og Sidsel Gotaas
Det har falt lite snø her på Hedmarken de siste ukene og den som falt i begynnelsen av desember smeltet igjen. Det betyr at det slett ikke var skiføre fra Vollkoia. Men vi som er så heldige å stå på en telefonliste , fikk beskjed om at det allikevel ble tur på beina. Det ble kaldt igjen for noen dager siden og nå har snøen også kommet lett og fin. Vi møttes på Torpstranda og vandret i puljer etter som hastigheten varierer på oss. I motsetning til gårsdagen, var det fint, kaldt vær og solen brøt så vidt igjennom der vi gikk og pratet sammen på delvis brøytede veger.

På Fiskerhytta kom vi inn i varmen, men fikk ikke spise medbragt mat. Den ble liggende i sekken og så kjøpte vi litt istedenfor. Det er jo riktig at vi bruker litt penger hvis vi ønsker å komme inn i varmt hus. Hans Martin hadde tatt med seg sang denne gangen også. Vi sang en sang som Hans Peder Narbuvoll skrev til gruppens 10-årsjubileum.

Om det blir skitur om en uke, avhenger av om det vil falle nok snø slik at det kan kjøres spor i marka. Følg med på HHT! På appen Sporet er det også mulig å se om det er noen løyper oppe i marka.
Se også