Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside
Tilbake til Aktuelt

Barnas Turlag inviterer til kanotur i Jyltingmarka

Bli med Barnas Turlag til padleparadiset Jyltingsmarka 21.-23. juni. Dette er en tur som passer for barnefamilier med barn fra 5-12 år sammen med foresatte. Her finnes et nettverk av åer og små og litt større vann som vi kan utforske.

Publisert: 05. april 2024
Nyheter
Leirkos på kanoturen i Jyltingmarka i 2023 Foto: Gunhild Sem

Det er én pris pr. kano. Det betyr at dersom man er flere enn tre personer i familen, så må man bestille to kanoer. Det må selvfølgelig være en voksen (over 18 år) i hver kano.  I en kano er det plass til tre personer, hvorav minst en må være voksen (over 18 år).

Pris: 700,- pr. kano. Prisen dekker årer, redningsvester, 3 seters kano og turledelse hele helga.

Solnedgang over sjøen
Foto: Jon Simensen.

Det er en fordel at man har sittet i en kano tidligere. Man bør ha sovet i telt tidligere og satt opp teltet før turen starter, så man vet at teltet fungerer.

Jyltingmarka gir glade turbarn
Foto: Gunhild Sem

Les artikkelen fra fjorårets tur som stod i medlemsbladet HHT Nytt her:

Påmelding til årets tur gjør du her:

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig
Bli frivillig
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem