Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Fjellmarsj 21. juni 2025

Lørdag 21. juni inviterer DNT Lillehammer til fjellmarsj fra Hita til Djupslia! Dette er kanskje den aller fineste tiden på året i fjellet - kanskje får vi høre gjøken? Bli med på tur!

Publisert: 28. mai 2025
Nyheter
Mellom Gammelhans og Myssmørhelje
Foto: Marit Vammervold

Fjellmarsj fra Hita til Djupslia i Øyerfjellet lørdag 21. juni

Fjellmarsjen går i Øyerfjellet, og denne gangen går vi nordover fra Hita til Djupslia, der det blir god bevertning og mulighet for en dukkert i Djupen.


Buss kjører fra Håkons Hall kl 08 til Hita, og bussen henter oss på Djupslia kl 18.
Husk påmelding. 

 

Med «fjellmarsj» mener vi et turopplegg der vi kjører med buss fra Lillehammer til et bestemt startsted. Derfra går vi i eget tempo en gitt rute med noen alternativer. Turen avsluttes på en av hyttene våre, og i år er det på Djupslia. Der blir vi møtt av hyggelige frivillige som har forberedt godbevertning, etterfulgt av kake og kaffe.

(Fjellmarsjen skulle i år vært 6. september , men pga. at 7-fjellsturen måtte flyttes, så bytter disse to flotte turene bare plass.) 

Kart fjellmarsj 2025

Kart som viser stien fra Hita til Djupslia

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Barnas Turlag Lillehammer trenger flere voksne
Krokbua
Barnas Turlag Lillehammer trenger flere voksne
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem