Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside
Sommeråpning på Bjørnhollia

Nytt turforslag: Trekanten i Rondane fra Straumbu 🌿 

Hvis du starter turen Trekanten i Rondane fra Straumbu får du nærmest gå deg inn i et maleri.

Publisert: 09. juli 2026
Inspirasjon

Ikke langt unna Straumbu ligger Sohlbergplassen, hvor maleren Harald Sohlberg stod da han fikk inspirasjon til maleriet «Vinternatt i Rondane».

Straumbu er en av innfallsportene til Rondane fra øst og et godt utgangspunkt for vandreturer i Norges første nasjonalpark. Her er det en stor parkeringsplass og den T-merka stien mot Bjørnhollia går rett fra parkeringen.

Kjører du over Ringebufjellet og ta rv 27 mot Atna, kommer du til Straumbu. Dette er den nærmeste turen inn til Bjørnhollia. Mange velger å parkere på Straumbu og gå inn til oss. Her på Bjørnhollia er det fine muligheter for dagsturer og toppturer.

Vi har laget en vri på turforslaget Trekanten i Rondane, med start og slutt på Straumbu og Bjørnhollia. Det er den fineste ruta, mener vi. Velkommen og god tur!

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig
Bli frivillig
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem