Rapport frå skredkurs i Sogndal
Vår gode turleiar Kjartan Haugen har vore på eit lærerikt skredkurs i Stryn. Les rapport frå helga!

Kurset vart arrangert på Fonnbu (NGIs forskningsstasjon) i Grasdalen på Strynefjellet og ligg visstnok i eit av landets mest snøskredutsette område.
Me kom torsdag kveld i 19-tida. 12 deltakarar og totalt 4 kursinnstruktørar. Den fyrste kvelden vart det ein kort gjennomgang av programmet for helga, presentasjon og inndeling i to grupper. 6 deltakarar i kvar grupper og to instruktørar per gruppe. Desse gruppene var me i resten av kurstida, med samling kvar kveld der me gjekk i gjennom dagen og la plan for neste. Me starta kl 9 på morgonen utanfor hytta og var tilbake ca kl 16. Alle budde i hytta under kurstida.
Kursinnhaldet var veldig bra, og instruktørane var svært kompetente! Kurset vart meir omfattande og innhaldsrikt enn det eg hadde forestillt meg i forkant, og svært praktisk retta, med lange dagar ute.
Har du lyst til å vera med på skredkurs?
Me har NF grunnkurs skred 21. - 23. februar og har ledige plassar på dette kurset.
Se også

