Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside
Familien Jaarvik Reiestad er på sommerferie på Bakken gard.

Prøv en turisthytte - helt gratis!

I perioden 8.-21. mai kan du bestille en gratis overnatting på en av våre utvalgte hytter. Her kan du lese mer om de enkelte hyttene og mulighetene de byr på.

Publisert: 06. mai 2025
Skrevet av: Geir Arne Løland
DNTs tilbud

Naturen er for alle, mener vi. Vi jobber for at turglede og gode turopplevelser skal være tilgjengelige for flest mulig, uansett bakgrunn eller livssituasjon.

Det er ikke alle som har egen hytte, og samtidig er det lite som slår det å komme frem til hytta og samle familien rundt brettspillet eller middagen med naturen som nærmeste nabo. Det ønsker vi at flere skal få oppleve!

Det er også grunnen til at vi nå, i anledning Friluftslivets år, gir bort en gratis overnatting på et utvalg av hyttene våre. 

Har du aldri besøkt en DNT-hytte før? Nå kan du det, uten at det koster deg en eneste krone!

 

Hvorfor gir vi vekk gratis overnattinger?

Kampanjen er spesielt rettet mot deg som ikke disponerer egen hytte og som aldri har vært på en DNT-hytte før. Vi ønsker å senke terskelen for å delta i friluftslivet, og det håper vi at vi nå gjør ved å invitere til gratis overnatting. Vi ønsker at enda flere skal få oppleve den fantastiske naturen vi har rundt oss. 

Kort og godt handler det om å gi deg muligheten til å teste ut hyttelivet og de mulighetene et medlemskap i Stavanger Turistforening har å by på. 

 

Hvordan fungerer det? 

Overnattingen må bestilles i perioden 8.-21. mai, og selve overnattingen må skje i tidsrommet 15. juli - 15. august. Du kan bestille for deg selv og opptil 3 venner/familiemedlemmer. 

Besøk kampanjesiden for mer informasjon og bestilling!

Du er også hjertelig velkommen innom Tursenteret i det hvite huset i Stavanger (ved jernbanen) for mer informasjon, hjelp til bestilling eller for en hyggelig turprat! Her får du også veiledning og mulighet til å kjøpe utstyr du eventuelt trenger.

I forbindelse med kampanjen inviterer vi også til «How to» på Tursenteret 3. og 5. juni. Møtet 3. juni blir på Teams for de som ikke har anledning til å møte fysisk, mens møtet 5. juni blir på Tursenteret i Stavanger. 

Husk at du også kan låne turutstyr hos Frilager.no.

Les mer om de lokale hyttene som er med i kampanjen her: 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig
Bilder fra 7-nutsturen 2022, fra Dale til Gramstad over sju topper. Frivillig, dugnad, drikkestasjon på Gramstad.
Bli frivillig
Bli medlem
Stranddalen turisthytte sommeren 2022.
Bli medlem