Vedlikehold bro over Reina 7. juli
I DNT Valdres har vi mange kilometer med ruter som krever ettersyn og vedlikehold. Når noe må utbedres er det godt å ha slike som Arne Ødegård som gjør en fantastisk jobb for å holde rutenettet vårt i orden.
Skrevet av: Torkjell Haugen

Denne gangen var det behov for å sette ned en bolt på broa over Reina. Der broa ligger er det stedvis dårlig flisfjell, og den ene bolten var blitt litt løs slik at det var behov for å flytte den litt for å finne bedre feste i fjellet.
Det ble boret nytt festehull og øyebolten ble festet på nytt slik at broa er så sikker som mulig. Tidligere på sommeren ble det også satt opp nytt rekkverk der gangbanen ligger.
Takk til Arne og alle andre frivillige som gjør en uvurderlig innsats for at du og vi andre skal kunne følge T-ene så trygt som mulig!
Les mer om Stølsruta i Valdres.
Se også

