Grunnleggende kajakk-kurs
Ti stykker hadde helgen 15.-16. juni meldt seg på grunnleggende kajakk-kurs.
Skrevet av: Torkjell Haugen
Som vanlig var det base på Fagernes camping, hvor kurslederne Ellen og Per Morten startet dagen med informasjon om kurset: gjennomgang og tilpasning av utstyr, før den enkelte satte seg i kajakken og kom seg ut på vannet.
Hovedmålet med kurset er å lære seg ulike padleteknikker og å ha kjennskap til trygg padling på vannet. Og skulle uhellet være ute og man kantrer, så skal man lære ulike teknikker for å komme seg opp i kajakken igjen, enten for egen hjelp eller sammen med en padlemakker.
Kurset ble lagt opp som en padletur hvor ulike momenter ble demonstrert og deltagerne fikk så prøve på egen hånd. Det ble naturlig nok noe «bading» da det ble trent på ulike redningsteknikker under trygge forhold overvåket og tilrettelagt av dyktige instruktører.
Se også

