Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Vi får besøk av DNT-hytta på hjul

I tidsrommet 8. - 17. juni vil DNT-hytta på hjul være i vårt område. Kom og ta en titt - eller kanskje du har lyst til å overnatte i hytta?

Publisert: 23. april 2026
Nyheter
DNT-hytte på hjul med utsikt fra Keiservarden
Bildet er illustrativt av hvordan hytta på hjul kan se ut på toppen av Keiservarden. Foto:

Hvorfor DNT-hytte på hjul

Vi ønsker at alle skal få oppleve gleden ved å besøke ei DNT-hytte i naturen, og nå kommer ei DNT-hytte til deg! DNT-hytta på hjul er bygd for å spre hytteglede og informasjon om DNTs unike delingshytter, og gi flere gleden ved å besøke en DNT-hytte - særlig de som ikke kjenner til tilbudet fra før.

DNT-hytta på hjul besøker møteplasser, brygger, bynære naturperler og festivaler i hele landet. Ferden startet i Stavanger i fjor sommer, og nå kommer hytta til oss før den triller videre nordover. 

Her kan du treffe på hytta

Vi henter hytta i Mo i Rana om morgenen 8. juni. Den vil deretter ha disse fire stoppestedene i vårt område:

  • 8. - 10. juni: Andklakken, Inndyr i Gildeskål
  • 10. - 12. juni: Keiservarden, Bodø med Maskinisten som reserve hvis dårlig vær
  • 13. - 14. juni: Ved Storgata 13, Bodø sentrum
  • 14. - 17. juni: Ved Jektefartsmuseet, Bodøsjøen, Bodø

På formiddagene vil det være mulig å få en kikk inne i hytta, og det vil være ambassadører til stede som står for enkel servering og kan fortelle alt du ønsker å vite om hyttesystemet til DNT. 

Tirsdag 9. juni blir det åpent arrangement rundt hytta i Gildeskål. Nærmere informasjon kommer. 

Lørdag 13. og søndag 14. juni vil hytta stå utenfor tursenteret vårt i Storgata 13 og være en del av markering av at det er ett år siden vi flyttet inn i nye lokaler.

Se eget program for markeringen her

Mulighet for overnatting

Kan du tenke deg å overnatte i hytta? Da må du melde deg på utlodningen av overnattinger senest 25. mai.

Vær oppmerksom på følgende:

  • Hytta har tre sengeplasser, en dobbeltseng og sofa/bord som kan omgjøres til en ekstra seng. 
  • Alle som skal overnatte, må ha med dynetrekk/laken/putevar, lakenpose eller sovepose.
  • Det er en liten vedfyringsovn i hytta, og den er utstyrt med ved.
  • Toalettet er av typen Cinderella, og der vil være dopapir.
  • Hytta er utstyrt med gassbluss til matlaging. Du finner det utstyret du trenger til å tilberede og servere mat. Det er oppvaskkum og utstyr til oppvask.
  • Man må også ha med mat og personlig utstyr.
  • Man disponerer hytta kl 18.00 - 11.00 (unntak kan forekomme, de det gjelder, får beskjed).
  • Hytta skal etterlates i minst like god stand som den var i da man kom. 
Koselig sittekrok, som kan gjøres om til sengeplass nummer tre. Utsikten er illustrativt fra hvordan det kan se ut fra Keiservarden.

 

 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig i Bodø og Omegns Tf
Bli frivillig i Bodø og Omegns Tf
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem