Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside
Tilbake til Aktuelle saker

Spennende turprogram for DNT ung 13-16 år!

Er du mellom 13-16 år har du mulighet til å være med på et utrolig spennende turprogram fremover! Det blir alt mulig av uteaktivitet og noe for en hver smak. "Jeg har vært med på nesten alle turene med DNT ung 13-16 år og synes det er kjempegøy! Vi får prøve mange nye ting og vi møter andre som vi ikke kjenner fra før" - Jente 13 år og fast deltager i DNT ung.

Publisert: 10. juni 2024
Nyheter
Opptur 2012, 9 mai Bilder fra Opptur i Bergen 2012. Fri bruk, MEN HUSK KREDITERING!
Foto: Trond J. Hansen

Programmet for høsten 2024 kickstartes i august med vindsurfing i Sandefjord! Her ordner vi mest sannsynlig med transport til og fra. Deretter går det slag i slag med aktiviteter ut desember og frem mot sommeren neste år.

"Vi skal blant annet på stisykling, spille Frisbeegolf, lage mat på bål og klatre på Høyt under taket", forteller turleder Kristina. "Programmet har vi laget etter ønske fra ungdommene og vi gleder oss masse til alt vi skal gjøre", legger turleder Anna til.

Hele programmet finner du her.        

 

DNT ung 13-16 år er en gruppe for ungdommer som vil oppleve natur og friluftsliv sammen med andre. Aktivitetene setter ingen krav til erfaring eller kompetanse innen friluftliv - her kan du bli med for å prøve nye ting! Turene planlegges og ledes av to voksne turledere, Kristina og Anna. De tar ungdommene godt i mot og passer på at alle har det fint på tur. De er dessuten glade i å ha med litt snacks i sekken sånn at pausene blir litt ekstra hyggelig ;)

Aktivitetene er veldig ofte gratis. Dersom noen av turene koster litt, har vi alltid gratisplasser. 

Velkommen på tur med DNT ung 13-16 år! 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Frivillig i DNT Tønsberg
Frivillig i DNT Tønsberg
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem