Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Heile Noreg Bålar 18 januar 2025

I anledninga av opninga av Friluftslivets år skipa turlaget, 4H, Bygdekvinnelaget, Bondelaget, Helselagat, Skogeigarlaget, idrettslaget og brannvernet til fellesarrangement i Holmen.

Publisert: 01. februar 2025
Skrevet av: Hilde Underdal
DNTs tilbud

I samband med opninga av Friluftlivets år skipa me i lag til eit felles arrangement i Holmen laurdag 18 januar.

Bål var hovudfokuset, med fire bålpanner der turlaget grilla pylser, og hadde BålTipp der deltakarane kunne tippa på ulike båltypar. Gløgg 4H hadde grilling av marshmellow og tippe konkuranse om kva tekstilar som brenn korleis. Bygdekvinnelaget og Helselaget serverte nydlig epleagløgg frå bålgryta,  og idrettslaget poppa popkorn. Bondelaget og Skogeigarlaget hadde tippekonkuranse på ved slag og brennverdi, mens brannvernet informerte om kva som må til for at det skal brenna, og korleis ein sløkjer ein brann.

Det blei eit vel lukka arrangement med omlag 70 besøkande i alle aldrar. Og sjølvsagt tok Turbo den lange vegen ned frå Finse.

Takk til alle laga som stilte opp, og til dei besøkande.

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Våre turer og kurs
Tur til Olsnessåta på Osterøy etter fellesmøte 12.–13. november, 2022.
Våre turer og kurs
Medlemsfordeler i Turlaget
Sti mellom Breidablik og Vending, august 2023.
Medlemsfordeler i Turlaget