Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Familiedugnaden på Nersetra ble en suksess

Familiedugnaden på Nersetra ble rett og slett en liten suksesshistorie – med akkurat passe miks av arbeid, latter og god gammeldags dugnadsånd. Vi var 13 deltakere totalt, fordelt på 6 voksne og 7 barn, og det viste seg å være et drømmelag: nok folk til å få gjort mye – og nok unger til å holde liv i både tempo og humør.

Publisert: 20. juni 2026
Skrevet av: KNT/Anja Krumey
Nyheter
Barn som sitter og prater rundt et bord
Dugnadspraten går blant de yngre Foto: Anja Krumrey

Som en av deltakerne så treffende sa det: “Helga var kjempekoselig, artig å bli kjent med flere – og barna var lei seg når vi måtte dra hjem.” Når ungene protesterer på hjemreise, da vet vi at vi har gjort noe riktig!

Plen og kanter ble klippet så området nå ser riktig så velstelt ut, husene fikk seg en skikkelig nedvask (man kunne nesten høre veggene puste lettet), og alt sengetøy ble byttet – klart for nye gjester med sans for rene laken. Vedstranger ble hentet inn og lagt opp for kapp og klyv til senere.

Og ja, selv utedoen fikk sin etterlengtede runde og ble tømt – en jobb som kanskje ikke gir flest applaus, men som absolutt fortjener det!

Person som tømmer utedo
Tømming av utedo - en viktig oppgave

Midt oppi alt arbeidet var det likevel det sosiale som stjal showet. Nye bekjentskap ble gjort, gamle relasjoner styrket, og praten satt løst gjennom hele dagen. Barna fant raskt tonen, løp rundt, lekte og trivdes så godt at de gjerne skulle blitt litt til – helst veldig mye lenger.


Alt i alt ble dette en gøyal, effektiv og varm dugnadshelg der både små og store bidro på hver sin måte. Nersetra står nå striglet og klar, og vi sitter igjen med gode minner, litt støle muskler – og en liten mistanke om at neste dugnad kan bli minst like populær.

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig i KNT
Bilder fra sommeråpning 2023 i Trollheimen og Sunndalsfjella.
Bli frivillig i KNT
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem