Lavterskeltur til Geiteryggen
Denne onsdagen, 5. november, samlet Skien Turlags lavterskelgruppe hele 50 deltakere til tur på Geiteryggen. Med blå himmel, milde temperaturer og bålkaffe på Trolltoppen ble det en flott høstopplevelse i nærområdet.
Skrevet av: Torhild Aarhus
Geiteryggen er et populært friluftsområde for mange i Grenland, og denne novemberdagen viste det seg fra sin beste side. Turfølget startet ved Fallskjermklubben, der hele 50 deltakere stilte opp til rundtur på stier og grusveier. Været var på lag med turgjengen – mildt og med blå himmel, selv om stiene var våte og røttene glatte etter høstværet.
Det ble en lang og munter rekke som beveget seg gjennom terrenget, og etter rundt en time nådde de Trolltoppen, dagens mål for matpause. Der ventet Anders med et sprakende bål, og det ble tid til både mat, utsikt, gode samtaler og latter i solveggen.
Før returen fortalte Helge litt om neste ukes tur, som går rundt Strømdal med Kollmyr som utgangspunkt.
En stor takk går til dagens turledere – Kari W., Kari H. og Rolf – som passet godt på alle. Også en ekstra velkomst til den nye deltakeren som var med for første gang.
Vel møtt til neste tur onsdag 12. november klokken 10.40 ved Skagerak!
Se også