Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

DNT-Hytta på hjul kommer til Kragerø!

Nå kommer DNT-hytta på hjul til Kragerø! For at enda flere skal få oppleve en DNT-hytte har vi nå bygd en DNT-hytte på hjul. Nå kan du oppleve DNT-hytta på Berg Museum i Kragerø den 20 og 21 September.

Publisert: 06. august 2025
Nyheter
Hytta på hjul i park.
Foto: Line Hårklau

For å spre hytteglede og informasjon om DNTs unike delingshytter skal den omreisende DNT-hytta besøke bynære naturperler, torg og møteplasser i hele landet de neste årene, og noen heldig får også lov til å overnatte i den!

Les mer: DNT-hytta på hjul - DNT

Hytta på hjul startet sin reise i Stavanger i slutten av juni, og er nå på vei rundt i Norges land. Den 20 og 21 september får Kragerø besøk av hytta!

Når hytta reiser landet rundt, er det også en anledning for folk til å bli bedre kjent med det lokale friluftslivstilbudet.

Vi inviterer dere til å komme innom hytta, bli bedre kjent med våre turlag, og deres turtilbud, ruter, aktivitet og hytter. Vi håper også at de som kommer innom får ekstra lyst til å reise på hyttetur på en DNT-hytte i høst! 

Kom innom oss for en hyggelig prat og informasjon om DNT Telemark og Kragerø Turlag på Berg Museum.

En mer kortreist hyttetur får du ikke. Enkelt, tilgjengelig og rett og slett en helt unik overnattingsopplevelse. Hytta har 2-3 sengeplasser, og fungerer som en selvbetjent DNT-hytte. Hytta vil inneholde alt en vanlig DNT-hytte inneholder, som proviantlager, gassbluss, dyner og puter. Les mer om DNT-hytta på hjul på hyttas side på UT.no: DNT-hytta på hjul (UT.no)

interiør hytte, sittegruppe og flott utsikt utover fjordlandskap

Interiør hytte, kjøkkenbenk og utsikt ut av vindu.

 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig
Bli frivillig
Bli DNT-medlem
Bli DNT-medlem