En annerledes vandring på kyststien
«Ut mot havet, inn i skogen» eller «Vandrelyst på Bamblekyst» var navnet på noen helt spesielle vandringer på kyststien ved Hydrostranda første uke etter skolestart i august i år.
Skrevet av: Tor Suhrke

I et samarbeid mellom Grenland Friteater, Bamble Turlag, Bamble kommune og Bamble Historielag ble det arrangert fire vandringer med grupper på 35 personer som gikk en 7-km rundtur på kyststien sammen med Lars Vik og Geddy Aniksdal fra Friteateret. Underveis var det ulike tablåer og fortalt historier som ga innblikk i kystkultur, geologi og historie i Bamble kommune. Musikalsk følge av Guttorm Guttormsen på fløyte og saksofon gjorde inntrykkene tidvis rent magiske.
Underveis var det pause med matpakker smurt av Kirkens Bymisjon og hvor turlaget stilte med bålkaffe som deltagerne satte stor pris på. Tilbakemeldingene fra deltagerne på vandringene var udelt positive, så det er ikke umulig at det kan bli en gjentakelse neste år.
Vandringene ble finansiert med bidrag fra Sparebankstiftelsen Skagerrak, folkehelsemidler fra fylkeskommunen og nærmiljømidler fra Bamble kommune.
Arrangementet fikk bred omtale i Porsgrunn Dagblad:
https://www.pd.no/et-annerledes-folge-inntok-kyststien-dette-er-en-vandring-av-topp-klasse/s/5-40-693565
Foto: Grenland Friteater
Se også

