Friluftstreffet i regi av Bærum Turlag
Friluftstreffet - en møteplass for friluftsglade voksne som vil lære seg nye ferdigheter eller som vil friske opp gamle kunnskaper knyttet til friluftsliv.
Hva er friluftstreffet i regi av Bærum Turlag?
Friluftstreffet skal være en møteplass for friluftsglade voksne som vil lære seg nye ferdigheter som vil gjøre tur- og naturopplevelsene enda mer spennende og vellykket.
Målgruppen er både de som ikke har så mye erfaring og de som vil få mer innsikt og øve på noe de allerede kan noe om. Vi ønsker også velkommen de som ønsker å dele av sin ekspertise. Aktivitetene passer for alle som er glad i å være ute på tur og som kan ferdes i naturen for egen maskin.
Friluftstreffet - Bål
đź“… 18. mars
đź•’18:00 - 21:00
✍️ Påmelding: 18. februar kl 10:00 - 17. mars kl 16:00
Nivå: Enkel
Å tenne bål på tur er en kilde til god varme og matlaging, samt et samlingspunkt for turen. Bål er derfor en viktig del av friluftslivet.
Kvelden inkluderer både teori og praksis, og vil være lærerik for alle uansett ferdighetsnivå.
Friluftstreffet - Gassbrennere og turmat
đź“… 15. april
đź•’18:00 - 21:00
✍️ Påmelding: 16. mars kl 09:00 - 14. april kl 16:00
Nivå: Enkel
Denne kvelden blir det en innføring i hvordan bruke gassbrennere, og hvordan bruke de til å lage mat på tur.
Gassbrennere er populære å bruke for å lage mat ute. De er enkle å bruke, effektive og praktiske. Vi ser på forskjellige typer og modeller av brennere. Deretter lager vi 3-retters middag som vi spiser sammen. Velkommen til en lærerik og sosial kveld!
Friluftstreffet - Kart, kompass og digitale kart på mobilen
đź“… 20. mai
đź•’18:00 - 21:00
✍️ Påmelding: 20. april kl 10:00 - 20. mai kl 16:00
Nivå: Middels
Denne kvelden inviterer vi til en praktisk og lærerik innføring i orientering i marka. Vi kombinerer teori med praktiske øvelser, slik at du får prøve selv og oppleve mestring underveis. Treffet passer for alle – enten du er helt ny til kart og kompass eller har litt erfaring.
Se også