Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside
Bilder fra majestetiske Vesterålen under tredje uken av Monsen minutt for minutt. Bildet er fra etappen til Lynghaugtinden.

Bli med på fjordsvømming i sommer

Oslofjorden er rett utenfor døra. Oslo Fjordsvømming er gruppa for deg som vil ut i vannet, enten du er nybegynner eller har svømt crawl i årevis. Det eneste du trenger er lysten til å bli med.

Tren crawl før du tar steget ut

Vil du bygge opp teknikken før du svømmer i fjorden? Hver onsdag kl. 06.30 til 07.30 møtes gruppa på Sagene Folkebad for svømmeundervisning eller egentrening. Du booker og betaler vanlig fellesbadstubillett direkte til Sagene Folkebad. Etter svømmingen kan du slappe av i bassenget til 08.30, og i badstua helt til 09.30 om du vil.
Du er velkommen til å delta fast eller bare en gang iblant, uansett alder og nivå.

Svøm i fjorden hver uke i juni

I juni svømmer vi utendørs tre morgener i uka, fra noen av Oslos beste badeplasser:
Mandager og fredager fra Sukkerbiten kl. 07.00 til 08.30. Onsdager fra Sørenga Sjøbad kl. 07.00 til 08.30.

Bli med i gruppa

Meld deg inn i Spond-gruppa Oslo Fjordsvømming med koden HOVKU, så holder du deg oppdatert på svømminger og beskjeder.

Vil du bidra som instruktør?

Rune Reite, Juel Victor L. Grande og Anne Wolf stiller opp som crawl-instruktører på frivillig basis. Er du svømmeinstruktør eller erfaren svømmer og har lyst til å bidra? Ta kontakt med Juel på juel.grande@dnt.no.

Se alle aktiviteter her

Vis alle i DNTs aktivitetskalender

 

 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Se aktivitetskalender
kajakkpadling på Breivoll Gård
Se aktivitetskalender
Finn deg en hytte i Oslomarka
Råbjørnhytta, Romeriksåsene
Finn deg en hytte i Oslomarka