Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Starter opp et nytt tilbud for barn på Søndre Nordstrand

De to frivillige ildsjelene Karine Mellqvist og Noémie Dubois Linda er klare for å skape et helt nytt friluftstilbud for barn i bydelen. -Dette blir helt fantastisk, jubler Ola Mannsåker, bydelsutvalgsleder i bydel Søndre Nordstrand.

Publisert: 03. april 2025
DNTs tilbud

Barnas Turlag i Oslo og Akerhus vokser

-Det er et økende behov for å skape mer aktivtet for barn lokalt og dette er et av de stedene som vi ønsker å satse på, forteller Ida Cecilia Juhasz, rådgiver friluftsliv barn i DNT Oslo og Omegn. Hun møter god støtte fra Ola Mannsåker, bydelsutvalgsleder i bydel Søndre Nordstrand. 

Behov for flere frivillige 

-For å skape et fullverdig tilbud for barna her, trenger vi flere med på laget, forteller Noémie . På planen er mange flotte aktiviteter i nærskogen: -Vi har jo så mange fine muligheter til å skape gode turopplevelser med barna her i nærheten. Turene blir veldig lavterskel slik at de passer for de aller minste også, legger Karine til.

Kunne du tenke deg å bidra? Meld din interesse her! 👇
knapp med tekst

to personer utendørs som smilerKarine Mellqvist og Noémie Dubois Linda håper flere vil bli med i Barnas Turlag!

Nysgjerrig på å bidra? Bli med ut på en tur! 🤩

9. mai inviterer til en hyggelig tur ut i det fri kl.17:30-19:00 på Mortensrud. Vi møtes utenfor Deichmanske bibliotek og går noen hundre meter til nærskogen hvor vi skal være.
Les mer og meld deg på her!

 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Se aktivitetskalender
Se aktivitetskalender
Finn deg en hytte i Oslomarka
Skitur fra Mylla til Sandbekkhytta, januar 2025.
Finn deg en hytte i Oslomarka