Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Turboklubb i Trøgstad

Turboklubbene er små fritidsklubber i nærmiljøet med fokus på enkelt ­friluftsliv. Målet er å lære barn enkelt og naturvennlig friluftsliv ved å være ute sammen, leke, oppleve, undre, utforske og lære om naturen.

Publisert: 06. november 2025
Nyheter
Et barn i blå jakke og lue står på en skogsti om høsten og ser opp på fallende løv med trær i bakgrunnen.
Foto: Åse Gunleiksrud

Nå ønsker vi å starte opp Turboklubb i Trøgstad. Turboklubben møtes mandager, her vil lek og samvær i natur sammen med andre barn være det viktigste. Det vil ikke bli mye voksen-styrt aktivitet. Vi spiser medbrakt kveldsmat rundt bålet, og kanskje med eventyrstund. Vi har satt opp 6 mandager i første omgang, og det er påmelding for alle 6 gangene, slik at det blir en fast/kjent gruppe hver gang.

Tilbudet er for barn i alderen 3–6 år og deres foreldre, og er gratis. Ta med en liten sekk med drikkeflaske, refleksvest og hodelykt.

Når

Mandager 17.00–18.30 (17. og 22. november og 1., 8., 15. og 22. desember i første omgang)

Påmelding

Det vil straks åpnes for påmelding, med frist innen 13. november. 
Maks 12 barn, første mann til mølla. Merk at påmeldingen gjelder for alle 6 gangene.

Illustrasjon av en blå fjellrev som sitter på en stein og spiser matpakke.

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig i DNT Indre Østfold
Bli frivillig i DNT Indre Østfold
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem