Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Skiføret: Kleivvann - Vestøl 20.02.2026.

Fredag 20.02.2026. kl.08.05: Velkommen til svært fine løyper over Drivheia! Stabil kulde sikrar same gode forhold også i dag. Gjerstad IL preparerte onsdag løyper ved både Kleivvann og på Vestølheia: Klassisk spor og brei skøyteflate frå Kleivvann gjennom heile Drivheiløypa (12 km), til Oterstjenn (tur-retur 5 km), over heia til Vestølheia skiarena med 8-talet rundt Allmenningsvann via Huken på Eldstemyr og rundt med Vedlagmyra (11 km) og i lysløypa på Vestølheia skistadion (2 km). Det er nå ca 50 cm med snø. Hugs vegavgift til Kleivvann og P-avgift ved Vestølheia skistadion! Sjå løypekart heilt i botnen av denne artikkelen. Sjå foto frå Drivheia tatt onsdag 18. februar.

Publisert: 20. februar 2026
Skrevet av: Ole Jakob Bråten
Føremelding
Drivheia 18.02.2026. Foto: Ole Jakob Bråten.

(Nytt i år er at for å kunne lese løypekartet, må du nå først logge inn på sporet.no og betale eit årsmedlemskap på 149 kr). Vi oppfordrar deg til at du veljar Ditt Løypelag, som då får 30,- tilbake frå Skiforeningen, når du teiknar medlemskap. Og at du så veljar Gjerstad IL som ditt løypelag, på Min Side når du har logga inn på https://sporet.no/.5

Se fersk sporlogg for løypepreparering her.

Last ned løypekart her.

Ved Kleivvann blir det brøyta veg for at du skal kunne gå på ski. Skal vi klare å fortsette med dette må du betale vegavgifta på kr. 30 eller årskort kr. 300 på vipps nr. 594895, som går til brøyting og vedlikehold av vegen. 

Bli også med på dugnaden, og støtt Gjerstad IL med eit bidrag på konto 29070504780 eller på Vippsnr. 124183.

Vêrmelding for Drivheia

 

Her er foto frå rundløypa over Drivheia. Den blir preparert når vi får bra med snø:

(Alle foto: Ole Jakob Bråten).

Opp frå Kleivvassdalen

Skileikbakken og gapahuken

 

Innover mot Drivheia

 

Langs Skåptjenn

 

Oppe på Drivheia med utsikt heilt til havet

 

Frå toppen av Drivheia oppe ved turbokkassa

 

Her kan du renne 3 km i slake nedoverbakkar med god utsikt

 

God tur!

Høgder over havet:

Parkeringa ved Kleivvann 302 moh.

Parkeringa ved Vestølheia skiarena (øvre parkering) 290 moh.

Huken på Eldstemyr 371 moh.

Gapahuken i Kleivvassdalen 306 moh.

Gapahuken ved Skileikbakken 326 moh.

Toppen av Drivheia 441 moh.

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig
Bli frivillig
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem