Nærturer i Trøndelag
I Trøndelag finner du fjell, kyst og flotte nærtur-muligheter. Norges tredje største by, Trondheim, kan bland annet by på turmuligheter i og fra sentrum både vinter og sommer.
Lette sommerturer i Trondheim
10 nærturer i Trondheim
De 8 første av 10 merkede turrunder i Trondheim er ferdige. Om litt skal de siste også være klar for byens innbyggere. Turene skal ligge i nærheten av der man bor slik at de stimulerer til hverdagsaktiviteten. I tillegg finner man informasjonstavler som skal berike turen med opplysning og steder av historisk interesse langs rundturen. Det er Trondheim kommune og Trondhjems Turistforening som står bak turtilbudet.
Lette vinterturer i Trondheim
Her kan du gå til fots i marka i Trondheim om vinteren
Vinteren er her for fullt, og naturen lokker med snødekte trær, glitrende landskap, og koselige raster med bål og varm drikke. Heldigvis er det mange som vil ut på tur i Trondheimsområdet på denne årstiden også, både på ski og til fots. Det er mange muligheter og mye god informasjon om skiløyper, men det finnes også flere turer om er tilrettelagt for turer i marka til fots om vinteren. Trondheim Kommune opplyser at følgende turveier brøytes og strøs regelmessig.
7 fine fotturer i Trondheimsområdet om vinteren
Barnevennlige turer i Trøndelag
Se også