Logo
Til DNT.no forside

Om DNT Sør

DNT Sør ble stiftet i 1887 og er Sørlandets største medlemsforening i Den Norske Turistforening.

Publisert: 05. mai 2023
Om DNT

Våre 15 hytter finner du på fjellet, i nærområdet og ved sjøen.

Vi jobber med å legge forholdene til rette for at flest mulig skal få gode naturopplevelser, gjennom bl.a. merking og vedlikehold av rutenettet, hyttedrift, organisering av turer og arbeid for vern av friluftsområder.

DNT Sør er en ideell og frivillig organisasjon som ledes av et frivillig styre som har beslutningsmyndighet. Bli kjent med vårt styre her. 

Styret i DNT Sør

DNT Sør ledes av et styre på 5 medlemmer og 2 varamedlemmer. Varamedlemmene har møte- og talerett. Vervet er et frivillig oppdrag som utføres på dugnad. Styret er ansvarlig for den daglige driften av foreningen i tett samarbeide med daglig leder, som også er styrets sekretær. 

Her er styrets medlemmer etter valget ved årsmøte i 2023 

  • Sissel Strickert - Styreleder
  • Torbjørn Hekneby - Nestleder
  • Geir Øvrevik - Styremedlem
  • Bjørn Egil Hansen - Styremedlem
  • Maj-Kristin Nygaard - Styremedlem
  • Magnus Andreassen - 1. varamedlem
  • Eirik Mjåland - 2. varamedlem

 

Her finner du DNT Sørs siste årsrapporter. 
Årsrapportene er inklusiv årsberetning, regnskap og revisors beretning.

DNT Sørs årsrapport 2022
DNT Sørs årsrapport 2021
DNT Sørs årsrapport 2020

Kontakt DNT Sør

  • E-post: mail.dntsor@dnt.no

  • Tlf: 38 12 07 50

  • Besøks- og postadresse: Gyldenløvesgate 2, 4611 Kristiansand

  • Åpningstider i vårt tursenter:
    Mandag - fredag: 10.00 - 16.00
    Torsdag: 10.00 - 17.00
    Lørdag: 10.00 - 15.00

DNT Sørs Tursenter ligger i Kristiansand sentrum og tilbyr god veiledning om friluftsliv og salg av utstyr.

Ta gjerne kontakt med oss om du lurer på noe.
Velkommen til vårt tursenter i Kristiansand.

DNT Sørs fasade

Kontaktinformasjon til administrasjonen

Daglig leder
Bjørn Andersen-Steinsland
900 81 481
bjorn.andersen-steinsland@dnt.no

Driftsleder hytter og løyper
Jonny Grundeland
917 68 883
jonny.grundeland@dnt.no

Fagsjef friluftsliv
Per Thomas Skaanes
977 04 568
per.thomas.skaanes@dnt.no

Kontor
Mona Birkeland
381 20 750
mona.birkeland@dnt.no

Leder butikk og tursenter 
Mette Olsson
913 85 540
mette.olsson@dnt.no

Kontor i Valle
Sondre Rua Dokken
907 24 075
sondre.rua.dokken@dnt.no

Leder frivillighet 
Hanne C. Jensen
901 88 593
hanne.jensen@dnt.no

Kontor- og butikkmedarbeider
Kristina Humborstad
381 20 750
kristina.humborstad@dnt.no

Prosjektleder inkluderende friluftsliv
Ingrid Røed 
400 41 665
ingrid.roed@dnt.no

Prosjektleder Inkluderende friluftsliv
Anne Cathrine Sørlie
400 41 665
anne.cathrine.sorlie@dnt.no

Prosjektleder Turboklubb 
Kristine Victoria Berglihn
400 41 665
kristine.berglihn@dnt.no 

 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig
Bli frivillig
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem