Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Rundtur i Åsa

31 deltok på turen tirsdag 19. august.

Publisert: 22. august 2025
Skrevet av: Brit Olaug Monserud
Turreferat
Alle samlet
Alle deltakerne samlet. Foto: Bjørn Johnsen

Vi var 31 personer pluss 4 bikkjer som startet opp fra Åsabrua i sol og litt vind. Maja, vår lokalkjente, fortalte hva vi gikk forbi. Ved Montessori-skolen hadde vi første stopp, der fortalte Axel litt om tida som DNT Ringerike brukte andre etasje, og vi hadde kanoer der. Dessverre blei det ikke mange årene, før skolen trengte lokalene sine sjøl. Videre passerte vi "hagen" til skolen, der var det fine blomster, tomater mm.

Vi gikk lysløypa et stykke, så over i en mer eller mindre "nedlagt" sti i et parti med gammelskog, det var fint å gå der.

Matpause var et stort høydepunkt, tusen takk til Kari og Ole som stilte med den flotte plassen og masse gode sveler!!

Avslutningen av turen tok vi på Åsatangen - da var sola god og varm, men ingen badet.

Takk til alle som var med og en ekstra takk til Maja.

Referat ved turleder Brit Olaug Monserud.

Maja forteller

Maja forteller. Foto: Bjørn Johnsen.

Fint i Åsa

Det er flott i Åsa. Foto: Bjørn Johnsen.

Smaker med sveler

Det smaker med sveler. Foto: Bjørn Johnsen.

Druer

Druer i Åsa! Foto: Brit Olaug Monserud. 

Kartplott

Kartplott av turen. Data: Bente Christine Eriksen.

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig i DNT Ringerike
Bli frivillig i DNT Ringerike
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem