Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside

Igletjern og Steintjern

24 deltok på turen tirsdag 27. august.

Publisert: 27. august 2025
Skrevet av: Tove Bergli Halvorsen
Turreferat
Fornøyde deltakere
Fornøyde deltakere i lyngen. Foto: Bjørn Johnsen

24 deltok på turen idag med kjentmann Lars Brubråten og turleder Tove. Vi startet ved Skollerud grendehus og gikk på fin sti og litt skauleis til Igletjern. Rett før tjernet skremte vi opp en tiur, som fløy rett over hodet på oss. Dette var et flott syn. Det ble en liten stopp ved Igletjern, en fin plass med bord og benker.

Turen gikk videre til Steintjern hvor vi spiste lunsjen vår. Det var en litt krevende stigning opp mot tjernet. Det var mye blåbær og tyttebær langs stiene, men lite sopp.

Vi fikk til en runde og kom ned på sørsida av Rundhaugen. Deretter gikk vi Vestsideveien tilbake til bilene.

Hele runden var på 6 km. Takk for turfølget og takk til Lars for at du ble med oss som kjentmann.

Referat ved turleder Tove Bergli Halvorsen.

Flott turvær

Praktfullt turvær. Foto: Bjørn Johnsen.

Lang rekke mot Igletjern

Lang, lang rekke mot Igletjern. Foto: Tove Bergli Halvorsen.

Kjentmann Lars

Kjentmann Lars. Foto: Bjørn Johnsen.

Stiskille

Stiskille. Foto: Tove Bergli Halvorsen. 

Fine stier

På fine stier. Fotto: Bjørn Johnsen.

Kartplott

Kartplott av turen. Data: Odd Magne Nygård.

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig i DNT Ringerike
Bli frivillig i DNT Ringerike
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem