Årsmøte 2025 ble avholdt på Husebylåven på Skedsmokorset 17 mars.
Publisert: 10. februar 2026
Om DNT
Styreleder Erika Steel gjennomgikk aktivitetene i året som gikk:
Turlaget har i alt hatt 97 turer og arrangementer dette året.
Turlaget har en stamme på 10-15 frivillige som gjør en veldig god jobb som turledere og deltakere ved arrangementer.
Det ble også redegjort for den nye hytta DNT Oslo og Omegn har kjøpt ved Hvalstjern, hvor planene er å åpne høsten 2025. I den forbindelse ble det informert om at kjøpet er i stor grad finansiering gjennom bidrag fra Håkon Ljøgodt som også støttet DNT ved oppføring av Huldreheim i Østmarka.
Finansiering av turlagets virksomhet gjøres primært ved støtte fra DNT sentralt, men Turlaget har også fått betydelig støtte fra Frivillighetsfondet i Akershus fylkeskommune
Årsmøtesakene ble videre gjennomgått og nytt styre ble valgt.
Det nye styret består av:
Ketil Sand (leder) Erika Steel Emma Gustafsson Anne Sognnæs Per-Sigve Lien Karl Ove Ingebrigtsen
🌲Årsmøte ble avsluttet ved at naturfotograf Kjetil Haave fortalte og viste bilder av mange spennende naturopplevelser både i Østmarka, men også andre steder i Norge.