Se det nye turprogrammet for sommeren!
Bli med på tur, kurs og annen friluftsmoro!
Skrevet av: Per Hovland
Snøen smelter, fuglene kvitrer. Vi snuser inn vårlufta og presenterer et spennende program for den varme, fine tida. Her finner du noe for store og små, de som vil gå kort eller langt, til fjells eller i nærområdet. Fine kurs har vi også. Samt tre friluftsskoler og spennende ungdomscamp.
Bli med oss på friluftsmoroa!
Her ser du hele turprogrammet for våren og sommeren
For dette programmet inneholder noe for enhver. Nærturene er det flest av. Noen av disse har fast form. Hver mandag går det fine turer på Totenåsen, en ny rute for hver gang. Onsdager kan du slå følge med turlederne Gaute og Åge gjennom skogen fra Vildåsen skytebane til kafeen på DNT Osbakken.
Eller kanskje du vil gå en formiddag langs Mjøsa på Kapp, eller være med Ola på vandring mellom gardene i Totenvika? Eller utforske Veståsen med vandring fra Vestersætrene til Dokka.
Tradisjonen tro blir det også stille vandring i fjellheimen med Lise og Ingemari. Denne gang har de valgt seg Langsua.
Sommerens seniortur med overnattinger er planlagt til Golsfjellet.
Mye for barna
Barnas turlag siktrer høyt denne sommeren, bokstavelig talt. I august skal de på toppen av Galdhøpiggen. På samme tur besøker de den spennende klimaparken inne i isbreen ved Juvasshytta.
Men Barnas turlag søker også mot sjø og sommer. Den idylliske hytta Veslekillingen ved Holmestand er målet for fellesturen i mai. Ellers blir det mjøsbad, orienteringslek og mye annet gøy.
Turer og aktiviteter for barn og barnefamilier finner du her
NYHET: Leir for ungdom
Vi har i flere år hatt to uker med friluftsskole ved Skumsjøen. Nå utvider vi med en ny uke ved Randsfjorden. Dette er et supert opplegg for 10-13 åringer.
For første gang arrangerer vi i tillegg basecamp for de som er litt eldre. 13-16 åringer. Her blir det klatring, padling i elv, sosialt leirliv og mya annet gøy. Datoen er 1.-4. juli
Mer om friluftsskole, basecamp og andre friluftarrangementer her
Et kurs for deg?
Folk vil lære, har vi erfart. Derfor har vi en rekke kurs i sommer, i padling, orientering, nybegynnerkurs i friluftsliv, og aktivitetsledelse (relasjonsbygging i natur). Her er sommerens planlagte kurs! Og mer kan det bli, følg meg på turkalenderen som oppdateres løpende!