Hopp til hovedinnhold
Logo
Til DNT.no forside
Tilbake til Aktuelt

To nye ansatte i administrasjonen

Denne våren er vi så heldig å få to nye ansatte med på laget i administrasjonen til DNT Drammen og Omegn. Bli bedre kjent med de her!

Dag Henning Jørgensborg til venstre og Ida Angell til høyre. Foto: Trym B. Solli

Ida Angell - Leder aktivitetsavdelingen 

Kan du fortelle litt om deg selv?

Jeg heter Ida Angell, er 35 år, har vokst opp- og bor i Drammen sammen med mannen min, våre to barn og hunden vår. 

Hvilken bakgrunn har du?

Tja. Hva skal man si – Jeg er jo sjelden en dame med få ord, men jeg skal prøve å forfatte meg i korthet. 

Førstegangstjeneste ved Forsvarets hundeskole, årsstudium i sosiologi ved NTNU i Trondheim og bachelorutdanning fra Politihøgskolen. Har deretter siden 2015 jobbet som politibetjent i Drammen og Eikerområdet. 

Så hvorfor DNTD? Jo. Mamma har vært en ivrig skogstraver og o-post sanker så lenge jeg kan huske og jeg har naturlig nok blitt dratt med på dette. Da hun ble pensjonist (eller var det rett før?) meldte hun seg som frivillig i DNTD, så jeg har fått med meg litt fra både stimerking, turleder-rollen og hytteansvar i kulissene derifra. 

For meg har gleden av å dra til fjells- eller ta seg en tur i marka bare vokst seg større med årene og det har fått mer plass i kalenderen. I fjor høst meldte jeg meg som frivillig i Barnas turlag Drammen og ble kjent med en fin gjeng der. 

Hva bruker du fritiden til?

Jeg har drevet med litt forskjellige aktiviteter opp igjennom, men jeg anser meg mest som ei håndballjente. Nå, som småbarnsmor, sitter jeg sjelden stille og sånn liker jeg det! Fritid i hverdagen benyttes gjerne til gå-/løpe-/ sykkel-/skitur på skauen, eventuelt tar jeg meg en økt på mølla eller i styrkerommet. Når sofaen kaller så tar jeg gjerne frem strikketøyet. 

Favoritt ferie- eller helgeaktiviteter er for tiden alle destinasjoner hvor hele familien kan sykle eller stå-/gå på ski sammen. 

Hva engasjerer deg?

Folk, friluftsliv og dugnadsånd! Jeg er brennende engasjert i at folk skal ha det bra og hvordan vi sammen kan bidra til det. Jeg mener at DNT og tilbudet som gis bidrar med noe positivt i folks liv og bærer frem den norske folkesjela. 

Thea Hajum Utvik har sin siste arbeidsdag hos oss 31.juli, og Ida trer inn i hennes rolle som leder for aktivitetsavdelingen.

Dag Henning Jørgensborg - Drifsansvarlig bynære hytter, areaer og ruter

Hvordan vil du beskrive deg selv?

Jeg kan vel beskrives som en notorisk skogsmatros med dragning mot kyst og fjell, og da mest mot fjell og vidde. 

Hvilken bakgrunn har du?

Som grunnlag i sekken er jeg håndverker, 2 svennebrev her, ett innen snekkerfaget, (møbelsnekker), og ett som blikkenslager. Hvorav det siste er det jeg har jobbet med lengst. Har jobbet med eiendomsforvaltning på kommunalt plan, bygget minihus på hjul med design og interiør, og jobbet som miljøarbeider de siste årene med alt fra barn i grunnskolealder til voksne på sosiale møteplasser i kommunal regi.

Jeg har grunnleggende turlederkurs, stimerkekurs, kanokurs og stort sett alt av digitale kurs fra DNT, og er turleder i TOT på nærturgruppa der. Var involvert som turleder i 13 - 16 og inkluderingsgruppen i samme forening. Interessene mine ellers er varierte.

Hva engasjerer deg?

Har mye glede av foto, maling, kreativt arbeid, frivillighet, turer i skog og mark, alt av dyr, natur og himmelobjekter.  En dag uten å ha lært noe nytt er i grunn litt kjedelig. 

 

Del artikkel:
Del på e-post

Se også

Bli frivillig hos oss
Topp 7 i Bymarka utenfor Trondheim.
Bli frivillig hos oss
Bli medlem
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Bli medlem