Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Yoga og ski på Gomobu Fjellstue siste helgen i februar.

For en fantastisk helgetur vi fikk. Etter en kald januar og februar, med stabile -20 grader, og mye gråvær, kom denne helgen med masse sol, og bare noen få kuldegrader. Vi koset oss, og følte oss veldig heldige.

Published: March 10, 2026
Written by: Linda Wickstrøm
Trip report
Før turstart
Samlet før turstart på fredag Photo: Linda Wickstrøm

Vi var 12 damer og 1 mann som møtte opp midt på dagen fredag; en veldig koselig gruppe. Stølsvidda er kjent for sine flotte skiløyper i vakker natur.

På vei til Synet i flott natur, foto Linda Wickstrøm

Fredag gikk skituren til Synet, litt kald vind på toppen, men ellers en super tur.

På toppen av Langeberget, foto Linda Wickstrøm

Lørdag og søndag, tok vi turen til Valtjernsstølene, (via Langeberget på lørdag), der vi spiste nista vår. Etter det delte vi oss, slik at noen kunne gå blitt lengre, og noen kunne tusle sakte hjemover. Etter skituren, og en liten hvil hadde vi ut-tøyende yoga i tømmerhytta. Det føles alltid godt å strekke på støle muskler.

Idylliske Valtjernstølene, foto Linda Wickstrøm

Hver morgen startet med litt mer energisk yoga før frokost. Gomobu er en herlig plass å være; vakre omgivelser, imøtekommende personale, og nydelig mat. Og med skispor rett utenfor døra.

Søndag ettermiddag var det en fornøyd gjeng som takket for seg. Takknemlige for en flott helg!

Turleder: Kari Skjærvik og Linda Wickstrøm.

Share article:
Share via email

See also

Become a volunteer
Become a volunteer
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member