Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Fersk føremelding fra Trollheimen: Lite snø og fine forhold på Trekanten

Den nye vertinna på Gjevilvasshytta, Helga Bjerke Drøyli, har nylig gått Trekanten i Trollheimen. Hun melder om uvanlig lite snø for årstida, tørre og fine forhold i fjellet.

Trekanten i Trollheimen: Mot Minnilla
Photo: Helga Bjerke Drøyli

– Det er sjelden det er så lite snø over Mellomfjellet som det er i år, forteller Helga.

Ruta hun gikk var Gjevilvasshytta–Jøldalshytta–Trollheimshytta–Gjevilvasshytta. Underveis kunne hun rapportere om stort sett bare partier, med noen snøfonner å krysse over Mellomfjellet. Ved Kamtjønnin ligger det fortsatt ei fonn før den nordre tjønna, men ned Riarskaret er det helt bart.

Foto: Helga Bjerke Drøyli

Bildene fra turen viser fine sommerforhold i fjellet: utsikt mot Minnilla, Geithetta, Snota og Svartådalen, samt områdene rundt Mellomfjelltjønnin og Kamtjønnin. På Trollheimshytta møtte Helga også en trivelig gjeng som var ute og nøt fjellet.

Foto: Helga Bjerke Drøyli

For den som planlegger tur i Trollheimen nå, er meldingen altså god: Det er lite snø, relativt tørt i terrenget og fine forhold for fjelltur. Som alltid i fjellet kan forholdene endre seg raskt, så husk gode sko, klær etter vær og sjekk oppdaterte føremeldinger før avreise.

 

Share article:
Share via email

See also

Bestill overnatting på hyttene
Trollheimen august 23. Trollheimshytta og Svartådalen.
Bestill overnatting på hyttene
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member