Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Lageråkvisla ubetjent hytte kan bestilles som hel hytte

Nytt fra juni 2026: Styret i HHT ønsker at denne veldig enkle hytta skal kunne brukes særlig av barnefamilier som en nærturhytte der det er lett og enkelt å øve seg på overnatting på en ubetjent DNT-hytte. Derfor har vi endret fra sengebestilling og nasjonale priser til hel hytte og lave priser.

Published: June 30, 2026
Written by: Margrete Ruud Skjeseth
News
Tømmerkoie
Den ubetjente hytta på Lageråkvisla Photo: Margrete Ruud Skjeseth

Fra juni 2026 kan man bestille og bruke denne hytta for kun kr 300,- pr natt for medlem og 500,- for ikke-medlem. Man må ha DNT-nøkkel for å kunne låse seg inn så minst en person i gruppa må være medlem og ha nøkkelen. Hytta kan også brukes som dagsturmål/varmestue uten at det koster noe (men ikke hvis hytta er opptatt av noen som overnatter). 

Les mer om Lageråkvisla ubetjent hytte på UT.no:

På sommeren bør man ikke tenke på å gå turboløypa fra Monaplassen. Det er ikke sommertrase. Vi anbefaler derimot å starte turen fra Gåsbu og parkere der og enten gå blåmerket sti via Naturstien eller trille/gå/sykle lysløypevegen opp til Lageråkvisla. Hvis noen trenger å kjøre helt fram er det også mulig. 

 

Share article:
Share via email

See also

Become a volunteer
Become a volunteer
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member