Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Hva er ditt forhold til skogen?

Bruker du skogen til løpeturer, til å plukke sopp, eller kanskje du lever av trevirket? Nå skal forskere ved Universitetet i Innlandet undersøke hvordan vi bruker skogen og hva den betyr for oss, og inviterer til å svare på en spørreundersøkelse.

Published: December 06, 2024
News
Photo: Knut Einar Nordhagen

Skogen er en viktig ressurs i Norge, og vi trenger mer kunnskap om hvordan vi kan forvalte den på en måte som ivaretar mangfoldet av interesser. Dette er særlig viktig nå som skogen gradvis vil endre seg grunnet klimaendringene med varmere temperaturer og ekstremvær. Les mer om prosjektet her.

Universitetet i Innlandet har en spørreundersøkelse gående og vi oppfordrer medlemmer i Hamar og Hedemarken Turistforening til å svare på denne. Du finner undersøkelsen her.

På forhånd takk! 

Furukragg
Foto: Tore Nilsen

 

Share article:
Share via email

See also

Become a volunteer
Become a volunteer
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member