Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Seniortur - sesongavslutning Karlsvik gård 29 oktober 25

Published: November 02, 2025
Written by: Trine Lønmo
Trip report
Photo: Trine Lønmo

Som tradisjon gikk høstens siste onsdagstur en runde i Essoskogen med utgangspunkt og avslutning ved Karlsvik gård. Turen ble sikkert ledet av Åshild Johansen på gode veier og var på snaue 5 km. Alle de 60 deltagerne bemerket det store antallet veltede trær etter stormen for noen uker siden.

Sesongavslutningen ble holdt inne på Karlsvik gård hvor vi ble møtt av hyggelig dekkede bord og fyr på peisen. Vi fikk servert nydelig kjøttsuppe med hjemmebakt brød til etterfulgt av marsipankake og kaffe. Lederen Jan Otto Andreassen oppsummerte året vi har bak oss, og det ble delt ut blomster til medlemmene i arbeidsgruppa og andre som har gjort en god innsats med både turledelse og underholdning.
Wenche Petterson viste en bildekavalkade fra de mange turene.

Karlsvik 125

Karlsvik 225

 

 

Share article:
Share via email

See also

Frivillig i DNT Tønsberg
Frivillig i DNT Tønsberg
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member