DNT-hytta på hjul er kommet til Romsdal!
DNT-hytta på hjul har vært på norgesturné i over et år og har nå kommet til Romsdal. Har du lyst til å overnatte i hytta eller titte innom? Her finner du informasjon om reiserute, aktiviteter og hvordan du kan bli en av de heldige som får overnatte i den omreisende DNT-hytta. Hytta blir i Romsdal til slutten av oktober, når turen går videre til Sunnmøre.
Written by: Arnstein Salthammer Eide

Uke 41 - 5.-11. oktober - Kråkvika i Vestnes
Mandag-søndag
Mulighet for overnatting
Uke 42 - 12.-18. oktober - Eidsvåg badeplass/Eidsvågleira
Tirsdag
Turboklubb Nesset - mer info kommer
Onsdag-søndag
Mulighet for overnatting
Uke 43 - 19.-25. oktober - Åndalsnes Sentrum
Tirsdag-onsdag
DNT Romsdal flytter kontoret sitt til DNThytta på hjul og inviterer frivillige, medlemmer og andre til bål og kaffe kl. 9-15.
Torsdag kl. 10-14
Vi inviterer barnehager og skoler til natursti i sentrum sammen med Turbo, DNTs store stjerne og maskot. Mer info kommer.
Torsdag-søndag
Mulighet for overnatting.
Om DNT-hytta på hjul
DNT-hytta på hjul skal gi enda flere muligheten til å oppleve hyttelivet! Hytta ble laget til Friluftslivets år 2025 som en lavterskel måte å vise fram DNTs hyttetilbud på. Siden oppstarten har hytta besøkt snart 100 steder i sør- og Nord-Norge før den nå ankom Romsdal fra Sandnessjøen. For mange har dette vært deres aller første møte med DNT og DNT-hytter.
Hytta har 2-3 sengeplasser, og fungerer som en ubetjent DNT-hytte. Den inneholder det samme som en vanlig, ubetjent hytte, som gassbluss, dyner og puter, utstyr til matlaging og en liten vedovn. Noen heldige har fått lov til å overnatte i den bittelille hytta, der det har vært mulighet for det.

See also
