Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Kulturvandring på Snarøya

Bli med på høstens første kulturvandring med Bærum Turlag og bli bedre kjent med lokalhistorien til Snarøya. Turen var veldig populær sist den ble arrangert, og vi er glade for å kunne tilby denne igjen nå.

Published: August 27, 2024
News
Photo:

Snarøya fra industri og jordbruk til villastrøk

Vi går Snarøya rundt på veier, turveier og stier. Underveis blir det flere historiske stopp.

Turen starter på parkeringsplassen til Snarøya kirke i Ivo Caprinos vei og første stopp er Snarøya gård. Her vokste Katarina Hermine Kølle opp. Hun var datter av teologen og språkforskeren Kristian Kølle. Hun var en dyktig akvarellmaler og vandret både i høyfjellet og utenlands.

Turen starter på parkeringsplassen til Snarøya kirke i Ivo Caprinos vei lørdag 31. august kl 10:30 og du finner nærmere beskrivelse i vår aktivitetskalender.

Det er ingen påmelding og turen er selvfølgelig gratis.

Velkommen!

 

Share article:
Share via email

See also

Become a volunteer
Become a volunteer
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member