Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Adventskos på Oksenøya bruk

Første søndag i advent inviterte DNT Bærum Turlag - Barnas Turlag til familiesammenkomst på Oksenøya bruk for å markere inngangen til adventstiden.

Published: December 15, 2024
News
Korsang advent
Photo: Cilje Stubsrud

Små og store var møtt frem med forventning i blikket og et lokalt kor bidro med vakker julesang. Rundt bålpannen samlet folk seg for å steke marshmallows, og duften av brente sukkerbiter blandet seg med lukten av solbærtoddy og kaffe som ble servert til alle som ønsket å varme seg.

Mange benyttet seg også av sjansen til å ta en tur med hest og kjerre, og inne på Oksenøya bruk var det et enkelt juleverksted hvor både barn og voksne kunne lage sine egne juledekorasjoner.

Barneøyne lyste opp da julenissen dukket opp med en stor sekk full av clementiner og rosiner. Nissen delte ut godbitene med et smil, og barna tok takknemlig imot.

Mellom 200 og 300 personer var innom denne dagen og fikk en dag fylt med glede, fellesskap og en god dose julestemning.

Share article:
Share via email

See also

Become a volunteer
Become a volunteer
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member