Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

Foredrag med Teresie Hommersand - Sør-Afrika – Norge på sykkel!

Velkommen til DNT Nedre Glommas årlige inspirasjonskveld 29. oktober. Vi inviterer hver høst til foredrag med ulike temaer innen alt som kan være interessant for våre medlemmer. I år er det klimaeventyreren Teresie Hommersand som gjester oss. Det er bare å glede seg!

Published: October 16, 2024
News
Bildekollasj av klimaeventyreren Teresie Hommersand på tur med sykkelen.
Photo: Teresie Hommersand

Etter 6 år i Cape Town bestemte Teresie seg for å sykle hjem istedenfor å fly grunna klimaendringene og et ønske om å redusere sitt eget karbonfotavtrykk.
25 000km, 26 land og 4 år på sykkel.

Dette handler om mer enn det å sykle. Det handler om et individ sin evne. Mot til å lytte til seg selv. Om all omsorgen og kjærligheten som har kjennetegnet alle menneskemøtene langs veien, på tvers av landegrenser, kultur, språk, religion, kjønn og generasjoner. Det handler om nytenking og kreativitet. Om at det å være klimavennlig ikke trenger å være kjedelig og gå på bekostning av livskvalitet. Tvert imot. Dette handler om et kjærlighets- og klimaeventyr!

Når: 29. oktober kl. 19.-20.30

Hvor: Litteraturhuset Fredrikstad

Billetter: Gratis for DNT-medlemmer, kr 100,- for ikke-medlemmer
Alle deltagere må melde seg på her! 

 

Share article:
Share via email

See also

Bli frivillig i DNT Nedre Glomma
Bli frivillig i DNT Nedre Glomma
Become a member
Become a member