Skip to main content
Logo
To DNT.no frontpage

DNT merker stiene på Hinnøya

Flere av våre viktige stier på Hinnøya er i sommer blitt T-merket og vardet.

Published: September 04, 2024
Written by: Jørn Arild Thorvaldsen
News
Stein merket med T
Merking av sti Photo: Jørn Arild Thorvaldsen

Har du tatt turen til DNT hyttene Toralfsbu, Haakonsbu eller gått Trekanten på Hinnøya med start og stopp i Fiskefjorden? Da har du hatt gleden av å gå på stier som er godt merket og lett å følge.

Tre personer som merker løype på fjellet
Løypedugnad 5-7. juli 2024. FV: Ida-Mari Ravn, Trude Kristoffersen og Jonny Kristiansen

Det er i sommer lagt ned en betydelig innsats for å merke DNT rutenett på Hinnøya. Løypeutvalget i DNT Harstad og Omegn og flere frivillige deltagere har merket og vardet ca. 35 km med sti i sommer på strekningen Kanstad – Toralfsbu – Haakonsbu – Fiskefjorden. Det er reist ca. 50 nye varder på strekningen og ny merking med vår tradisjonelle rødfarge.

Toralfsbu DNT hytte på fjellet
DNT Toralfsbu, foto Marius Dalseg Sætre

Har du ikke tatt denne turen tidligere vil vi absolutt anbefale Trekanten på Hinnøya (se beskrivelse). Vi ser i sommer at trafikken i fjellet har økt og mange benyttet nettopp dette tilbudet.

Share article:
Share via email

See also

Become a volunteer
Become a volunteer
Become a member
Nydelige Trollfjordhytta ligger på grensen mellom Vesterålen og Lofoten. Turen opp til hytta går fra Austpollen innerst i Trollfjorden.
Become a member